top of page

Kuntocircuit alkaa 13.1.2020Kaikille yhteiset kuntocircuittreenit pidetään dojolla maanantaisin klo 17.30–18.30.

Harjoittelu sisältää kahvakuulaharjoitteita, oman kehon painolla tehtäviä liikkeitä, sekä muita apuvälineillä (mm. kuntopallo ja vatsarulla) tehtäviä liikkeitä.


Harjoitus vahvistaa kehoa kokonaisvaltaisesti. Vapailla painoilla tehtävät yhden tai kahden kuulan yksinkertaiset liikkeet ovat helppo oppia. Kahvakuulia voi käyttää kuntoilun lisäksi voimaharjoitteluun, liikkuvuuden kehittämiseen, kehonhallintaan ja monien urheilulajien oheisharjoitteluun.


Mukaan ovat tervetulleita myös seuran ulkopuoliset harrastajat. Varusteiksi jumppavaatteet, juomapullo ja pyyhe. Kuulat löytyvät salilta.

Vetäjä: Marko Kallio – senseimake(at)hotmail.fi

Naisten kuntocircuittreenit

Vajutsun leidien oma kuntocircuitryhmä, johon ovat tervetulleita kaikki myös seuran ulkopuoliset kävijät. Tunti muodostuu alkulämmittelystä, varsinaisesta treenistä ja loppuvenyttelystä. Ikä, koko tai heikko peruskunto ei ole este tälle harrastukselle, vaan loistava syy tulla mukaan. Mukaan tarvitset mukavat jumppavaatteet, juomapullon ja pikkupyyhkeen. Kahvakuulat löytyvät salilta.


Treenit ovat keskiviikkoisin ja sunnuntaisin Vajutsun dojolla Keravalla.


Vetäjinä vuorottelevat:

Vippa / 040 525 7798 Elina / 0400 358 578

Krisse

Maria

Susanna

Miia


Harjoittelumaksu on 100 € / 6 kk. Maksu oikeuttaa osallistumaan kuntocircuit- ja kuntonyrkkeilytreenehin.

Comments


bottom of page